زمان مطالعه: 3 دقیقه

جنایت آتشین در شهربازی مشهد/ مرد خشمگین شهربازی را به آتش کشید

در پی درگیری دو گروه محلی درباره غرفه های اجاره ای شهرداری،جوانی با شلیک گلوله به قتل رسید و «شهربازی»اطراف آرامگاه فردوسی نیز به آتش کشیده شد.
20 تیر 1403
شناسه : 120915
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/120915
609+
بالا
در پی درگیری دو گروه محلی درباره غرفه های اجاره ای شهرداری،جوانی با شلیک گلوله به قتل رسید و «شهربازی»اطراف آرامگاه فردوسی نیز به آتش کشیده شد.

حادثه 24 - در پی درگیری دو گروه محلی درباره غرفه های اجاره ای شهرداری،جوانی با شلیک گلوله به قتل رسید و «شهربازی»اطراف آرامگاه فردوسی نیز به آتش کشیده شد.

اوایل شب سه شنبه گذشته صدای شلیک گلوله در محل غرفه های اجاره ای شهرداری در مقابل آرامگاه فردوسی مشهد،اهالی محل و رهگذران را در جای خود میخکوب کرد. لحظات دلهره آور در حالی رعب و وحشتی عجیب به راه انداخت که ناگهان گلوله ها بر سینه جوانی حدود 33ساله نشست و او را خون آلود نقش بر زمین کرد.

با فرار عاملان نزاع مسلحانه ،بلافاصله پیکر نیمه جان مجروح این حادثه با خودروی عبوری به بیمارستان طالقانی مشهد انتقال یافت اما تلاش کادر درمانی برای نجات این جوان از مرگ بی نتیجه ماند و او بر اثر عوارض ناشی از اصابت گلوله جان خود را از دست داد. لحظاتی بعد خبر این جنایت هولناک، در بی سیم های پلیس پیچید وبدین ترتیب گروه ویژه ای از نیروهای کارآزموده انتظامی با دستور سروان مصطفی حسنی(رئیس پاسگاه انتظامی فردوسی)عازم محل شدند وبه تحقیق در این باره پرداختند. بررسی های مقدماتی آنان نشان داد:دو گروه محلی درباره غرفه های اجاره ای شهرداری با یکدیگر اختلاف دارند که دامنه اختلافات آنان با ورود خودروسواران تیرانداز به نزاع مسلحانه کشیده شده است. بنابراین نیروهای انتظامی بی درنگ مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد مشهد اطلاع دادند و دقایقی بعد با حضور شبانه قاضی«محمود عارفی راد»در مرکز درمانی و محل وقوع نزاع مسلحانه ،بررسی های تخصصی آغاز شد. تحقیقات میدانی قاضی شعبه 211 دادسرای عمومی و انقلاب بیانگر آن بود که چند جوان در حالی که سوار بر 3دستگاه خودرو بودند وارد محل شده اند و اقدام به تیراندازی با سلاح وینچستر کرده اند که در این میان جوانی به نام«علی-ب»هدف شلیک قرارگرفته است و ضاربان سوار بر خودرو از محل گریخته اند.

 با توجه به اهمیت و حساسیت ماجرا ،گروهی تخصصی از کارآگاهان پلیس آگاهی مشهد نیز با نظارت و هدایت مستقیم سرهنگ مهدی سلطانیان (سرپرست پلیس آگاهی مشهد)وارد عمل شدند و در کنار مقام قضایی قرار گرفتند. رصدهای اطلاعاتی کارآگاهان نیز درحالی گسترش دامنه اختلافات قبلی دو گروه محلی را نشان می داد که ناگهان خبر وحشتناک دیگری نیروهای انتظامی و امدادی را به تکاپو انداخت. هنوز تحقیقات پلیس با راهنمایی های قاضی ویژه قتل عمد برای شناسایی عاملان این جنایت تکان دهنده ادامه داشت که شعله‌های آتش از چند مکان «شهربازی»در اطراف آرامگاه فردوسی زبانه کشید به گونه ای که در یک چشم بر هم زدن،دود سیاه غلیظی منطقه را فراگرفت و غرفه ها و مکان های مختلف «شهربازی»متعلق به یکی از افراد محلی در آتش سوخت.

طولی نکشید که امدادگران آتش نشانی ،از راه رسیدند و دل به شعله های سرکش آتش زدند که هیچ کس را یارای نزدیک شدن به محل آتش سوزی نبود. ساعتی بعد با از خودگذشتگی آتش نشانان، شعله های آتش فروکش کرد و بررسی های تخصصی در حالی ادامه یافت که تحقیقات مقدماتی نیروهای پاسگاه انتظامی فردوسی فرضیه آتش سوزی عمدی در «شهربازی»را به جنایت مسلحانه گره زده است.

به همین دلیل ریشه یابی این حوادث دلهره آور با دستور مقام قضایی به گروه تخصصی کارآگاهان سپرده شد و رصدهای اطلاعاتی به سرپرستی سرهنگ ولی نجفی(رئیس دایره قتل عمدآگاهی) وارد مرحله جدیدی شد.

آخرین اخبار «حوادث خراسان رضوی» را در صفحه حوادث خراسان رضوی و حوادث مشهد حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر