زمان مطالعه: 3 دقیقه

حکم قصاص برای 2 قاتل به اتهام یک قتل / شاگرد آرایشگر با قیچی خون به پا کرد

شاگرد آرایشگاه و دوستش که در جریان درگیری با جوان دیگری او را با ضربه قیچی و چاقو به قتل رسانده بودند۴ سال پس از این حادثه از سوی اولیای دم مقتول بخشیده شدند.
06 خرداد 1403
شناسه : 118414
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/118414
104+
بالا
شاگرد آرایشگاه و دوستش که در جریان درگیری با جوان دیگری او را با ضربه قیچی و چاقو به قتل رسانده بودند۴ سال پس از این حادثه از سوی اولیای دم مقتول بخشیده شدند.

حادثه 24 - شاگرد آرایشگاه و دوستش که در جریان درگیری با جوان دیگری او را با ضربه قیچی و چاقو به قتل رسانده بودند۴ سال پس از این حادثه از سوی اولیای دم مقتول بخشیده شدند.

شامگاه یکی از روزهای تیرماه سال ۹۹ به پلیس بندرعباس خبر رسید که پسر جوانی که به شدت دچار جراحت و خونریزی شده بود، پس از انتقال به بیمارستان جانش را از دست داده است. آنطور که نزدیکان این جوان می‌گفتند او در یک درگیری مجروح شده بود.

دقایقی از این حادثه می‌گذشت که ماموران خود را به محل درگیری رسانده و تحقیات خود را در این باره آغاز کردند. شواهد نشان می‌داد مقتول با دو پسر جوان که یکی از آنها شاگرد آرایشگر بود درگیر شده بود و آنها دو نفری وی را مجروح کرده‌اند. هرچند دو متهم از محل درگیری فرار کرده بودند؛ اما چند ساعت بعد هر دو نفر دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند.

اعتراف به جنایت

دو پسر جوان وقتی تحت بازجویی قرار گرفتند به قتل اعتراف کردند اما مدعی شدند که نیتی برای قتل نداشته اند و چون مقتول مزاحم آنها شده بود فقط قصد داشتند که او را از آنجا دور کنند. اولین متهم که شاگرد آرایشگاه است درباره حادثه گفت: متقول اهل همان محله است. او چند مرتبه با من درگیر شده بود و دل خوشی از یکدیگر نداشتیم. همه او را می شناختند و دائم با همه درگیر می‌شد. او ادامه داد: آن روز معلوم بود که او حالت طبیعی ندارد. مدام فریاد می‌کشید و وارد آرایشگاه شده بود که من او را بیرون کردم. او باز هم فریاد می‌کشید که دوستم از راه رسید و در حمایت از من با او درگیر شد. کشمکش بالا گرفت و من با قیچی آرایشگری و دوستم بات چاقو به او ضربه زدیم و او مجروح شد و روی زمین افتاد. ما فرار کردیم و بعد فهمیدیم که او جانش را از دست داده است.

دومین متهم نیز اعترافاتی مشابه دوستش داشت و در این شرایط بود که پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان هرمزگان فرستاده شد.

درخواست اشد مجازات

مدتی از وقوع قتل می‌گذشت که اولین جلسه محاکمه متهمان برگزار شد. در این جلسه پدر و مادر مقتول بعنوان اولیای دم در جایگاه ایستادند و برای عاملان جنایت درخواست اشد مجازات کردند. آنها گفتند چون متهمان دو نفری و به شکلی ناجوانمردانه مرتکب قتل شده اند باید به اشد مجازات برسند.

در ادامه دو متهم به دفاع از خود پرداختند و گفتند ناخواسته مرتکب قتل شده اند و تقاضای عفو و بخشش دارند، اما در پایان این جلسه قضات دادگاه وارد شور شدند و از آنجا که ضربات هر دو متهم مرگبار تشخیص داده شده بود، هر دو نفر را در قتل گناهکار تشخیص داده و هر دو را به قصاص محکوم و اولیای دم را موظف کردند در صورت تمایل به اجرای حکم قصاص تفاضل دیه محکومان را پرداخت کنند.

بخشش ۴ سال بعد از جنایت

مدتی از صدور حکم دادگاه می‌گذشت که این رای در دیوان عالی کشور نیز مهر تایید خورد و همه چیز برای اجرای حکم مهیا شد. در این شرایط تنها راه نجات دو محکوم به قصاص جلب رضایت اولیای دم بود. خانواده دو محکوم بارها تلاش کردند تا رضایت پدر و مادر مقتول را جلب کنند اما آنها حاضر به گذشت نبودند و اعلام کردند حاضراند برای اجرای حکم تفاضل دیه را نیز پرداخت کنند. با این وجود تلاش ها در این زمینه ادامه داشت تا اینکه با چند روز قبل مسئولان واحد صلح و سازش دادگستری هرمزگان در جلسه ای که با حضور اولیای دم تشکیل دادند موفق به جلب رضایت آنها شدند. در این جلسه قاضی الهام پوردهقان فراشاه، مسئول واحد اجرای احکام دادگستری و کاظم شاهرخ نیا، از اعضای شورای حل اختلاف زندان بندرعباس به گفتگو با اولیای دم پرداختند و سرانجام آنها حاضر به بخشش شدند تا پرونده جنایت با قیچی آرایشگری برای محکومان پایان خوشی داشته باشد.

بر اساس این گزارش قرار است به زودی محکومان به لحاظ حنبه عمومی جرم در دادگاه محاکمه شوند.

آخرین اخبار «حوادث هرمزگان» را در صفحه حوادث هرمزگان و حوادث بندرعباس حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر