زمان مطالعه: 1 دقیقه

ترس و وحشت دانش آموزان از مار افعی سمی در مدرسه

مسئول مرکز پایش تالاب بامدژ از زنده‌گیری یک حلقه مار سمی جعفری در مدرسه حافظ واقع در یکی از روستاهای حاشیه تالاب بامدژ خبر داد.
02 اردیبهشت 1403
شناسه : 116694
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/116694
99+
بالا
مسئول مرکز پایش تالاب بامدژ از زنده‌گیری یک حلقه مار سمی جعفری در مدرسه حافظ واقع در یکی از روستاهای حاشیه تالاب بامدژ خبر داد.

حادثه 24 - مسئول مرکز پایش تالاب بامدژ از زنده‌گیری یک حلقه مار سمی جعفری در مدرسه حافظ واقع در یکی از روستاهای حاشیه تالاب بامدژ خبر داد.

احمد فریسات امروز (۲ اردیبهشت‌ماه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس تماس مدیر یک مدرسه با مرکز پایش تالاب بامدژ مبنی بر مشاهده یک حلقه مار در محوطه مدرسه، ماموران یگان مستقر در مرکز بامدژ بلافاصله در مدرسه حضور پیدا کردند. با توجه به سمی بودن گونه مار مشاهده‌شده، بعد از قرار دادن مار در ظرفی مناسب، ماموران یگان مار را در بخشی از حاشیه تالاب بامدژ رها سازی کردند.

 وی افزود: مار جعفری، تیره‌ای از مارهای افعی است که با توجه به شروع فصل گرما مجددا در محیط پیرامون خود شروع به فعالیت می‌کند و عمدتا از جوندگان، پرندگان کوچک و بعضی از حشرات تغذیه می‌کند.

مسئول مرکز پایش تالاب بامدژ گفت: از مردم می‌خواهیم حین مواجهه با این گونه از جانداران در ابتدا ضمن حفظ آرامش خود، با نزدیکترین مراکز و ادارات محیط زیست یا آتش‌نشانی محل تماس بگیرند. با توجه به اینکه این گونه مخلوقات الهی در تنظیم جمعیت جوندگان و حشرات محیط زیست پیرامون ما نقش بسزایی را ایفا می‌کنند، مردم باید از کشتن آن‌ها اجتناب کنند زیرا خالق هستی در آفرینش هر گونه‌ای از مخلوقات، حکمت و استدلالی نهفته دارد.

مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست در سال ۱۳۹۸، مبلغ ضرر و زیان وارده برای این گونه از مارها که در گروه مارهای افعی قرار می‌گیرند را مبلغ ۱۵ میلیون ریال در نظر گرفته است.

تالاب بامدژ یکی از تالاب‌های بزرگ استان خوزستان و در محدوده اهواز واقع است.

آخرین اخبار «حوادث خوزستان» را در صفحه حوادث خوزستان و حوادث اهواز حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر