زمان مطالعه: 4 دقیقه

خداحافظی تلخ سلبریتی هایی که غافلگیرمان کرد/ از خودکشی کیومرث پوراحمد تا قتل فجیع داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر

سالی که گذشت، سال از دست دادن‌های پرشمار، حسرت‌بار و شوکه‌کننده اهالی سینما و تئاتر بود. کسانی که اصلا باور نمی‌کردیم ممکن است روزگاری بین ما نباشند.
27 اسفند 1402
شناسه : 105380
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/105380
167+
بالا
سالی که گذشت، سال از دست دادن‌های پرشمار، حسرت‌بار و شوکه‌کننده اهالی سینما و تئاتر بود. کسانی که اصلا باور نمی‌کردیم ممکن است روزگاری بین ما نباشند.

حادثه 24 - سالی که گذشت، سال از دست دادن‌های پرشمار، حسرت‌بار و شوکه‌کننده اهالی سینما و تئاتر بود. کسانی که اصلا باور نمی‌کردیم ممکن است روزگاری بین ما نباشند.

اولین نفر، کیومرث پوراحمد بود که ۱۶ فروردین به طرز بهت‌آوری خبر درگذشتش پخش شد. او که سال‌ها برای تلویزیون و سینما فیلم ساخته بود و قصه‌های مجیدش در یاد همه ما خواهد ماند، بی آن که اکران آخرین فیلمش «پرونده باز است» را دیده باشد، جهان را ترک کرد.

۲۹ اردیبهشت، رضا حداد، کارگردان تئاتر و فعال حوزه تبلیغات از دنیا رفت و دوستدارانش را با مرگی زودهنگام غمزده کرد. حداد دانش آموخته تئاتر بود و نمایش های مختلفی را هم با شیوه پست مدرن و استفاده از تصویر روی صحنه آورد.

 تیرماه وقت رفتن شاعری با صدای جادویی بود. احمدرضا احمدی خالق کتاب‌های «من حرفی دارم که فقط شما بچه‌ها باور می‌کنید»، باز هم نوشتم صبح، صبح شد»، «اسب و سیب و بهار» و بسیاری کتاب‌های دیگر، ۲۰ تیرماه تابستان امسال از میانمان رفت. احمدرضا احمدی را بنیانگذار موج نو در دهه ۱۳۴۰ در شعر معاصر ایران می دانند که سال های زیادی با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کار کرد و علاوه بر شعر چندین نمایشنامه دادر و در نقاشی هم سال‌ها دوست نزدیک شماری از نقاشان بزرگ معاصر ایران مثل منوچهر یکتایی و بهمن محصص و آیدین آغداشلو و سهراب سپهری و علی‌اکبر صادقی بوده است و سال ۱۴۰۱ هم نمایشگاهی در گالری «اُ» از نقاشی های او برگزار شد.

پاییز هم ناباورانه رفتن تعدادی دیگر از هنرمندان را به دنبال داشت. مرگ اهل هنر از همان هفته اول مهر و با رفتن امرالله صابری در پنجم مهر شروع شد. هفته بعد خبر رسید فردوس کاویانی، بازیگر دوست‌داشتنی که از چند سال پیش بیماری اش دوستدارانش را نگران کرده بود، ‌ از دنیا رفت. غم رفتن او هنوز خیلی تازه بود که آتیلا پسیانی با سرطان و در فرانسه دنیا را ترک کرد. او بازی در تئاتر را پیش از سال ۵۷ شروع کرده بود، اما نسل دهه شصت با مجموعه‌های محله بروبیا و محله بهداشت با او خاطرات زیادی با او پیدا کردند. بعد هم با تجربه‌های متعدد و با نمایش‌های متفاوت، لقب بازی‌ساز گرفت.

اما آنچه همه را به معنای واقعی بهت زده کرد، قتل فجیع داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر در خانه‌شان بود. او که در تمام ساخته‌هایش از عشق گفته بود، حالا به شکل وحشتناکی کشته بود و چه کسی می‌توانست آن را باور کند؟ کمتر از دو ماه از این اتفاق باورنکردنی و در آذر ماه بیتا فرهی خوش سیما و خوش صدا درگذشت و بعد با رفتن توران مهرزاد ازهامون هیچ کس باقی نماند. اما پروانه معصومی‌ هم بازیگر دیگری بود که ۲ روز بعد از بیتا فرهی از میان رفت و پاییز بی رحم این گونه به پایان رسید.

زمستان هم که رسید پردیس افکاری بازیگر تئاتر،  سینما و تلویزیون را با خود برد. پردیس افکاری که بازیگری را با تئاتر شروع کرده بود و در فیلم‌های سینمایی زیادی حضور داشت، مدتی از ایران خارج شده بود، اما به تازگی به کشور برگشته بود که دچار بیماری شد و دو سه روز بعد از اعلام بیماری اش در تهران درگذشت.

آخرین اخبار چهره ها و افراد مشهور را در صفحه چهره ها حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر