زمان مطالعه: 1 دقیقه

انفجار ترقه در دست جوان مرندی حادثه ساز شد

انفجار ترقه دست ساز، جوان ۲۱ سالۀ اهل شهرستان مرند را مصدوم و راهی بیمارستان کرد.
14 اسفند 1402
شناسه : 104655
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/104655
128+
بالا
انفجار ترقه دست ساز، جوان ۲۱ سالۀ اهل شهرستان مرند را مصدوم و راهی بیمارستان کرد.

حادثه 24 - انفجار ترقه دست ساز، جوان ۲۱ سالۀ اهل شهرستان مرند را مصدوم و راهی بیمارستان کرد.

این جوان که در یک منزل مسکونی در مرند قصد تهیه ترقه دست ساز را داشت، به علت انفجار ترقه از ناحیه اندام‌های فوقانی و صورت مصدوم شد.

وحید شادی نیا سخنگوی اورژانس استان در خصوص جزئیات این حادثه گفت: پس از ارائه گزارش مورد انفجار ترقه‎ دست ساز به مرکز پیام اورژانس استان، کارشناسان به محل حادثه رهسپار شدند.

وی افزود: فرد مصدوم پس از اقدامات درمانی موثر توسط کارشناسان اورژانس برای روند بهبود درمان به بیمارستان مرند منقل شد.

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال متاسفانه شاهد افزایش تعداد مصدومان ناشی از انفجار مواد محترقه در مناطق مختلف استان هستیم و این در حالی است که انواع و اقسام ترقه های انفجاری خطرناک به صورت آزادانه در بازارها و مغازه ها به فروش می رسند و اقدامات موثر و بازدارنده ای از سوی نهادهای انتظامی و قضائی در این خصوص صورت نمی گیرد و سودجویان به صورت علنی اقدام به خرید و فروش و توزیع مواد آتشزا و انفجاری در مکانهای عمومی و بازارهای مناطق مختلف استان می کنند.

 انتظار شهروندان از مسئولان ذیربط این است که برای کنترل و به حداقل رساندن صدمات و تلفات چهارشنبه آخر سال و حفظ امنیت روانی و نظم در جامعه با مراکز فروش و توزیع مواد محترقه به شدت برخورد موثر صورت گیرد.

از طرفی خود خانواده ها هم باید مراقب فرزندان خود باشند و آنها را از خرید و نگهداری مواد منفجره در منازل مسکونی باز دارند تا شاهد اتفاقات ناگوار در روزهای پایانی سال نباشیم.

آخرین اخبار «حوادث آذربایجان شرقی» را در صفحه حوادث آذربایجان شرقی و حوادث تبریز حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر