زمان مطالعه: 2 دقیقه

جزئیات انهدام یک باند قاچاق انسان از پاکستان به ایران

پاکستان اعلام کرد که این کشور با همکاری جمهوری اسلامی ایران موفق به سرکوب یک باند قاچاق انسان، بازداشت چهار پاکستانی و نجات دو تبعه ربوده شده این کشور به کمک نیروهای امنیتی ایران شده است.
09 اسفند 1402
شناسه : 104426
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/104426
64+
بالا
پاکستان اعلام کرد که این کشور با همکاری جمهوری اسلامی ایران موفق به سرکوب یک باند قاچاق انسان، بازداشت چهار پاکستانی و نجات دو تبعه ربوده شده این کشور به کمک نیروهای امنیتی ایران شده است.

حادثه 24 - پاکستان اعلام کرد که این کشور با همکاری جمهوری اسلامی ایران موفق به سرکوب یک باند قاچاق انسان، بازداشت چهار پاکستانی و نجات دو تبعه ربوده شده این کشور به کمک نیروهای امنیتی ایران شده است.

به گزارش بیانیه رسمی آژانس تحقیقات فدرال پاکستان (FIA) در اسلام‌آباد، با هماهنگی صورت گرفته توسط دفتر افسر رابط آژانس‌ تحقیقات فدرال پاکستان در تهران و نهادهای مرتبط ایرانی، شبکه قاچاق انسان از پاکستان به ایران متلاشی شد.

در این بیانیه آمده است: درپی همکاری موثر دو کشور یک عنصر اصلی باند قاچاق انسان با ملیت پاکستان در ایران بازداشت شد و پس از تحقیقات صورت گرفته سه نفر دیگر از همدستان وی در پاکستان بازداشت شدند.

سخنگوی اورژانس ۱۱۵ خوزستان از انفجار مین در روستای نبعه از توابع بخش بستان شهرستان دشت آزادگان خبر داد که یک کشته و سه مصدوم بر جای گذاشت.

روابط عمومی آژانس تحقیقات فدرال پاکستان افزود که نیروهای امنیتی ایران موفق شدند ۲ تبعه پاکستانی که توسط عوامل پاکستانی قاچاق انسان به گروگان گرفته شده بودند را آزاد کنند و تلاش‌ها برای آزادی سومین تبعه پاکستانی نیز ادامه دارد.

در بیانیه مذکور آمده است: اقدامات ضربتی برای شناسایی دیگر عوامل دخیل در قاچاق انسان در پاکستان ادامه خواهد داشت.

طی سال‌های اخیر نیروهای مرزی ایران هزاران تبعه پاکستانی در قالب مهاجران غیرقانونی را بازداشت کرده و به مقام های مرزی این کشور در مرز میرجاوه تحویل داده اند.

به نقل از منابع خبری، اتباع پاکستانی به منظور یافتن کار و یا سفر به کشورهای اروپایی و حوزه خلیج فارس با ورود غیرقانونی به ایران سعی در رسیدن به دروازه های دیگر کشورها دارند.

گروه های غیرقانونی قاچاق انسان در این منطقه؛ اقدام های خطرناکی را در اعزام مهاجران غیرقانونی به آن سوی مرزها به کار می بندند و گاه با حبس چندین نفر در محفظه های اتومبیل های عبوری و یا بار کامیون ها؛ وضعیت نامناسبی برای مسافران غیرقانونی ایجاد می کنند.

رسانه‌های خبری پاکستان در برخی موارد خبر قربانی شدن مهاجران غیرقانونی در مرزها و مناطق همجوار با ایران را منعکس می‌کنند.

تازه ترین رویدادهای جهان را در صفحه اخبار جهان حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر