زمان مطالعه: 1 دقیقه

گازگرفتگی 7 کارگر را در پیتزافروشی خیابان گلبرگ تا یک قدمی مرگ برد

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از گازگرفتگی ۷ تن در یک پیتزافروشی خبر داد.
25 بهمن 1402
شناسه : 103910
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/103910
80+
بالا
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از گازگرفتگی ۷ تن در یک پیتزافروشی خبر داد.

حادثه 24 - سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از گازگرفتگی ۷ تن در یک پیتزافروشی خبر داد.

سید جلال ملکی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در ساعت ۱۲ ظهر امروز یک مورد حادثه گازگرفتگی به آدرس خیابان گلبرگ بین خیابان شهید باقری و فلکه اول تهرانپارس به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی تهران گزارش شد که درپی آن یک ایستگاه از سوی ستاد فرماندهی به محل حادثه اعزام شد.

 وی با بیان اینکه آتش‌نشانان پس از چهار دقیقه در محل حاضر شدند، گفت: ماموران آتش‌نشانی پس از حضور در محل حادثه مشاهده کردند که حادثه در یک مغازه پیتزا فروشی رخ داده است. در طبقه همکف این واحد صنفی یک موتورخانه فرار داشت و یک اتاقک ۱۵ متری نیز در بالای آن ساخته شده بود که محل استراحت کارگران بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد: به علت نفوذ گاز مونوکسید کربن به این اتاق، هفت تن از کارگران دچار مسمومیت با گاز شده بودند. خوشبختانه این حادثه، مورد فوتی نداشت اما حال چند تن از کارگران بسیار بد بود که به عوامل اورژانس تحویل داده شدند.در ادامه عده‌ای از کارگران به مراکز درمانی منتقل شده و عده‌ای نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

وی درباره علت این حادثه افزود: به علت نقص در عملکرد موتورخانه، گاز مونوکسیدکربن به داخل اتاق کارگران نفوذ پیدا کرد و گسترش پیدا کرده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد: موتورخانه ها یا سیستم حرارتی مرکزی محلی برای انتشار سریع گاز مونوکسید کربن هستند و از مردم می‌خواهیم در صورت استفاده از این مراکز، نسبت به سرویس به موقع توسط تعمیرکاران مجاز اقدام کنند.

آخرین اخبار «حوادث تهران» را در صفحه حوادث تهران حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر