زمان مطالعه: 1 دقیقه

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی امروز چهارشنبه 6 دی

سازمان تامین اجتماعی مسئول تعیین و اجرای افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی است.
06 دی 1402
شناسه : 101955
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/101955
1369+
بالا
سازمان تامین اجتماعی مسئول تعیین و اجرای افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی است.

حادثه 24 - سازمان تامین اجتماعی مسئول تعیین و اجرای افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی است.

انتشار اخباری در فضای مجازی باعث سردرگمی بسیاری از بازنشستگان تامین اجتماعی شده بود.

احمد راستینه هفشجانی  عضو کمسیون تلفیق بودجه از پیش بینی احکام افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳ گفت. او اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های نمایندگان که در زمان بررسی کلیات در صحن علنی مجلس به آن پرداخته شد، موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان بود. البته نمایندگان در بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه، ضریب افزایش ۴۰ درصدی حقوق برای بازنشستگان در سال آینده و به تناوب آن افزایش ۳۰ درصدی تا ۲ سال بعد را در دستور کار خود قرار دادند که منابع آن در لایحه بودجه ۱۴۰۳ دیده شده است.

این در حالیست که افزایش حداقل مستمری بازنشستگان کارگری به تصمیمات مزدی شورایعالی کار بستگی دارد و تصمیم‌گیرنده‌ی نهایی در این مورد سازمان تامین اجتماعی‌ست؛ معمولاً افزایش مستمری بازنشستگان به اندازه‌ی دستمزد کارگران شاغل و مطابق با افزایش مصوب شورایعالی کار صورت می‌گیرد.

مروتی بازنشسته کارگری با بیان اینکه این اعداد و ارقام اعلامی قطعی نیست و دولت کف افزایش حقوق را در لایحه بودجه، بیست درصد در نظر گرفته، گفت: بازنشستگان کارگری باید منتظر مذاکرات مزدی در شورایعالی کار بمانند.

او ابراز امیدواری کرد که با توجه به نرخ تورم و زیاد شدن هزینه‌های زندگی، افزایش حداقل چهل یا پنجاه درصدی مزد و مستمری سال آینده در این شورا به تصویب برسد.

آخرین اخبار اقتصادی را در صفحه اخبار اقتصادی حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر