زمان مطالعه: 7 دقیقه

امیر تتلو در دادسرای امنیت/ افساد فی الارض برای تتلو؟/ ماجرای خودکشی 2 دختر در ترکیه بخاطر تتلو چه بود؟

پرونده امیرحسین مقصودلو معروف به امیر تتلو که دو هفته قبل از سوی پلیس ترکیه به ایران تحویل داده شد در دادسرای امنیت و عمومی تهران در حال رسیدگی است. اما اتهامات امیرتتلو چیست و او چه نقشی در خودکشی 2 دختر جوان در ترکیه دارد؟
02 دی 1402
شناسه : 101730
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/101730
570+
بالا
پرونده امیرحسین مقصودلو معروف به امیر تتلو که دو هفته قبل از سوی پلیس ترکیه به ایران تحویل داده شد در دادسرای امنیت و عمومی تهران در حال رسیدگی است. اما اتهامات امیرتتلو چیست و او چه نقشی در خودکشی 2 دختر جوان در ترکیه دارد؟

حادثه 24 - پرونده امیرحسین مقصودلو معروف به امیر تتلو که دو هفته قبل از سوی پلیس ترکیه به ایران تحویل داده شد در دادسرای امنیت و عمومی تهران در حال رسیدگی است. اما اتهامات امیرتتلو چیست و او چه نقشی در خودکشی 2 دختر جوان در ترکیه دارد؟

امیر تتلو سال‌ها بود که در ترکیه اقامت داشت و در سالهایی که آنجا بود، جنجال‌های زیادی به پا کرد. او پس از دستگیری از سوی پلیس ترکیه صبح چهارشنبه ۱۵ آذرماه از طریق مرز بازرگان در اختیار ماموران امنیتی ایران قرار گرفت و به بازداشتگاه منتقل شد.

این خبر را از دست ندهید:

این عکس اجازه نمی دهد تتلو اعدام شود!

در حالی که تتلو همچنان در بازداشتگاه به سر می‌برد، پرونده او با اتهام گسترش و ترویج فساد و فحشا در دادسرای امنیت در حال رسیدگی است. این در حالی است که هنوز شاکیان خصوصی برای طرح شکایت‌شان به دادسرا مراجعه نکرده‌اند؛ چرا که بسیاری از آنها در خارج از کشور به سر می‌برد.​

این خبر را نیز بخوانید:

بی تابی و بی قراری مادر امیرتتلو برای پسرش + عکس

شنیده‌ها حکایت از این دارد که دو نفر از شاکیان تتلو خانواده ۲ دختر ایرانی هستند که در ترکیه با تشویق و ترغیب امیر تتلو اقدام به خودکشی کرده اند اما متهم این اتهام یعنی ترغیب دختران برای خودکشی را نپذیرفته و گفته آنها پس از مصرف مواد تصمیم گرفتند به زندگیشان پایان بدهند.

تحقیقات در این پرونده جنجالی و رسیدگی به اتهامات این خواننده پرحاشیه ادامه دارد و اگر تتلو با اتهام افساد فی‌الارض روبه‌رو شود، پرونده‌اش به دادگاه انقلاب فرستاده خواهد شد و در غیر اینصورت دادگاه کیفری صلاحیت رسیدگی و صدور حکم در این پرونده را خواهد داشت.

جنجال در فرودگاه

امیرحسین مقصودلو معروف به تتلو چند روز قبل در ادامه حواشی که همیشه همراهش بوده به فرودگاه استانبول رفت و قصد داشت که به ایران برگردد اما بر اساس تصاویری که خود او و چند شاهد دیگر در فرودگاه منتشر کردند پلیس ترکیه متوجه شد که گذرنامه او پانچ شده و اعتبار ندارد. به همین دلیل به او اجازه خروج داده نشد و او مجبور شد فرودگاه را ترک کند. هرچند برخی تصور می‌کردند این اقدام نیز ترفندی برای جلب توجه است اما در نهایت چند روز بعد او توسط پلیس ترکیه بازداشت و به کمپ منتقل شد.

فرار از ترکیه؟

تتلو در سالهایی که مقیم ترکیه بود جنجال‌های زیادی به پا کرد. از جمله اینکه شنیده ها حاکی از این است که او در ترکیه شاکیان زیادی دارد. افراد زیادی به اتهام آزار جنسی و تشویق به فساد از او شکایت کرده اند. همچنین شنیده می‌شود که او در ترکیه بدهی سنگینی به  کنسرت گذارانش دارد و به همین دلیل تلاش داشت تا به هر قیمتی که شده از ترکیه به ایران فرار کند تا شاید بتواند برای مدتی از دست شاکیانش در امان باشد.

اخراج یا استرداد؟

صبح چهارشنبه اما خبری منتشر شد که از اخراج این چهره جنجالی از ترکیه حکایت داشت. آنطور که شواهد به دست آمده حکایت دارد ترکیه به دلایل جرائمی که تتلو در این کشور مرتکب شده بود او را اخراج کرد. این اقدام در شرایطی اتفاق افتاد که برخی مدعی بودند او از سوی ایران استراداد شده است. استرداد مجرمان زمانی اتفاق می‌افتد که از سوی پلیس بین‌الملل کشور مبدا اعلان قرمز صادر شد اما در مورد تتلو چنین اعلانی صادر نشده و او به دلیل جرائمی که در ترکیه مرتکب شده بود از آنجا اخراج شده است.    

این خبر را از دست ندهید:

عکس لو رفته امیر تتلو قبل از دستگیری

آغار بازجویی

تتلو بعد از اخراج از ترکیه از طریق مرز بازرگان وارد ایران شد. هرچند هنوز جزئیات زیادی از شرایط او و پرونده اش منتشر نشده است اما خبرهای رسیده حاکی از این است که تتلو پس از ورود به کشور به دستور مقام قضایی در استان آذربایجان غربی بازداشت شده و پس از تفهیم اتهام و برای تکمیل تحقیقات در اختیار سازمان اطلاعات سپاه پاسداران قرار گرفته و بازجویی از او آغاز شده است.

این خبر را نیز بخوانید:

آیا واقعا خواهر امیر تتلو مبتلا به افسردگی شده است؟

اتهامات سنگین

شاکیان خصوصی این خواننده غیرمجاز شکایت‌های متعددی از او در دستگاه قضایی ثبت کرده‌اند؛ اما یکی از مهم‌ترین اقدامات تتلو گسترش فساد و فحشا و فراخوان برای حضور نوجوانان زیر ۱۸ سال در محل زندگی‌اش در استانبول بود. تتلو به همین علت در حال حاضر شاکیان زیادی در ایران دارد که شکایت علیه وی ثبت کرده‌اند. او ضمن تشویق جوانان به فساد از دختران کمتر از 18 سال خواسته بود به خانه او در ترکیه مراجعه کنند. 

تلاش برای گسترش فحشا

تتلو در سال‌های اخیر اقدامات گسترده‌ای در جهت گسترش فساد و فحشا در بین جوانان و نوجوانان انجام داده است. او بیشتر آثار سال‌های اخیرش مغایر با اصول اخلاقی بوده است. فساد اخلاقی و رفتاری تتلو در مدت حضورش در ترکیه تا حدی پیش رفت که او بار‌ها تلاش کرد در کشور‌های اتحادیه اروپا کنسرت برگزار کند اما به علت قوانین این اتحادیه امکان ورود به این کشور‌ها را نداشت.

این خبر را از دست ندهید:

بازگشت سحر قریشی برای شکایت از امیر تتلو به ایران

مسدود شدن صفحه اینستاگرام

جنجال های گاه و بی گاه تتلو در این سالها همیشه ادامه داشت. تا جایی که حتی شبکه‌های اجتماعی نیز حضور او در فضای مجازی را مخرب تشخیص دادند و از چندی قبل حساب اینستاگرام تتلو، که بیش از چهار میلیون دنبال‌کننده داشت مسدود شد. مدیریت اینستاگرام به دلیل اینکه تتلو از ایجاد حرمسرا برای خود خبر داده و دختران ۱۵ تا ۲۰ سال را برای ورود به آن دعوت کرده بود مسدود شد. اینستاگرام این پیام او را به دعوت برای رابطه جنسی تعبیر کرد تا به این ترتیب او از اینستاگرام اخراج شود. اینستاگرام اعلام کرد که ایمنی اعضا اولویت اصلی ماست و ما محتوایی که از کودکان بهره برداری می کند یا آنها را به خطر می اندازد تحمل نمی کنیم و به همین دلیل تتلو اجازه حضور در اینستاگرام را نخواهد داشت.

دستگیری ها

بازداشت تتلو بعد از ورود به کشور برای اولین مرتبه اتفاق نیفتاده است. او سال 95 نیز با شکایت شاکیان خصوصی دستگیر و به تحمل10 سال حبس و 73 ضربه شلاق محکوم شد. عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان وقت تهران آن زمان اعلام کرد که این خواننده زیرزمینی به «ده سال حبس و ۷۳ ضربه شلاق» محکوم شده اما به اعلام گذشت یکی از شکات مجازات او تعلیق شده است. 63 روز پس از زندانی شدن تتلو، او با سپردن وثیقه از زندان آزاد شد. تتلو پیش از این در سال ۹۲ نیز بازداشت شده و دو روز در زندان بود. او پس از آزادی در یک نامه از مردم عذرخواهی کرد.

 

ارسال نظر