زمان مطالعه: 2 دقیقه

دستگیری 6 زن و مرد قمارباز  با گردش مالی ۱۴۰ میلیاردی در رشت

چهار مرد و دو زن که با گردش مالی ۱۴۰ میلیارد ریالی در زمینه قمار و شرط‌‌بندی در فضای مجازی فعالیت می‌کردند، در شهرستان رشت دستگیر شدند.
28 آذر 1402
شناسه : 101545
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/101545
219+
بالا
چهار مرد و دو زن که با گردش مالی ۱۴۰ میلیارد ریالی در زمینه قمار و شرط‌‌بندی در فضای مجازی فعالیت می‌کردند، در شهرستان رشت دستگیر شدند.

حادثه 24 - چهار مرد و دو زن که با گردش مالی ۱۴۰ میلیارد ریالی در زمینه قمار و شرط‌‌بندی در فضای مجازی فعالیت می‌کردند، در شهرستان رشت دستگیر شدند.

سرهنگ امیرحسین نقی‌مهر، رئیس‌پلیس فتا فرماندهی انتظامی گیلان با تأکید بر اینکه کسب درآمد از راه قمار و تحصیل مال نامشروع یکی از ناهنجاری‌های اجتماعی است و جرم محسوب می‌شود، اظهار کرد: بررسی پرونده‌های مرتبط با قمار، نشان می‌دهد بسیاری از این‌گونه جرائم، در ابتدا با یک بازی و حتی کنجکاوی از سوی جوانان آغاز می‌شود که این مسأله دقت و نظارت بیشتر خانواده‌ها را می‌طلبد.

 وی بااشاره به اینکه با اقدامات فنی صورت گرفته طی چند روز گذشته، چهار مرد و دو زن که در زمینه قمار و شرط‌‌بندی در فضای مجازی فعالیت داشتند در شهرستان رشت شناسایی و دستگیر شدند، بیان کرد: متهمان نسبت به اجاره کارت بانکی شهروندان برای فعالیت و راه‌اندازی صفحات قمار و فیشینگ اقدام می‌کردند.

 وی همچنین از انجام تحقیقات و شناسایی ۳۱ نفر که در ازای دریافت مبالغی کارت‌های بانکی خود را در اختیار این افراد قرار داده بودند، خبر داد و بابیان اینکه گردش مالی این افراد بیش از ۱۴۰ میلیارد ریال بوده است، خاطرنشان کرد: متهمان دستگیر‌شده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفتند.

 این مقام انتظامی با اعلام اینکه هرگونه عواقب سوء‌استفاده از کارت‌های بانکی متوجه صاحب اصلی آن خواهد بود به شهروندان توصیه کرد به هیچ‌ عنوان حساب و کارت‌های بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند، چرا که افراد سودجو و کلاهبردار می‌توانند از آنها برای اقدامات خلاف‌قانون از جمله قمار و شرط‌‌بندی استفاده کنند.

سرهنگ نقی‌مهر در پایان بااشاره به اینکه فعالیت در سایت‌های قمار و شرط‌‌بندی تحت عناوین مختلف پیش‌بینی و... پایانی جز پشیمانی و از دست‌دادن سرمایه ندارد، اظهار کرد: کاربران فضای‌مجازی به‌خصوص قشر نوجوان و جوان به تبلیغات دروغین افراد سودجو در فضای مجازی توجه نکنند.

آخرین اخبار «حوادث گیلان» را در صفحه حوادث گیلان و حوادث رشت حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر