زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین خبر از آلودگی هوای تهران و تعطیلی مدارس و ادارات دولتی

آلودگی هوا اغلب شهرهای صنعتی و بزرگ از جمله تهران و اصفهان را فرا گرفته است و در این شرایط مهم ترین پرسش این است که در این وضعیت آیا فردا مدارس و ادارات دولتی تعطیل است؟
26 آذر 1402
شناسه : 101467
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/101467
713+
بالا
آلودگی هوا اغلب شهرهای صنعتی و بزرگ از جمله تهران و اصفهان را فرا گرفته است و در این شرایط مهم ترین پرسش این است که در این وضعیت آیا فردا مدارس و ادارات دولتی تعطیل است؟

حادثه 24 - آلودگی هوا اغلب شهرهای صنعتی و بزرگ از جمله تهران و اصفهان را فرا گرفته است و در این شرایط مهم ترین پرسش این است که در این وضعیت آیا فردا مدارس و ادارات دولتی تعطیل است؟

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۲۶ آذرماه) در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد که آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۴۵ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۹ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

در این شرایط جوی کاهش تردد غیر ضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز به‌ویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری‌های قلبی و تنفسی، پایش مداوم ایستگاه‌های سنجش آلودگی توسط مراجع ذی صلاح و اتخاذ تدابیر لازم به منظور کنترل میزان آلودگی توصیه می‌شود.

این خبر را نیز بخوانید:

آخرین خبر از تعطیلی مدارس تهران در روز دوشنبه ۲۷ آذر۱۴۰۲

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول(سالم) یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

فردا مدارس تعطیل است؟

در شرایط آلودگی معمولا کمیته اضطرار آلودگی هوا تشکیل شده و برای کاهش آلودگی هوا تصمیم گیری می‌شود. یکی از این تصمیم‌ها معمولا تعطیلی یا غیرحضوری کردن مدارس است. تصمیم دیگر زوج و فرد کردن تردد خودروها است و گاهی نیز ادارات دولتی نیز تعطیل می‌شود. تا عصر یکشنبه اما هنوز تصمیمی درباره تعطیلی، به خصوص در تهران گرفته نشده است. اما بعید نیست با افزایش آلودگی هوا کمیته اضطرار تشکیل و در این باره تصمیم گیری شود. هر گونه تصمیمی درباره تعطیلی مدارس و ادارات دولتی را در این گزارش به روزرسانی کرده و به اطلاع شما خواهیم رساند.

این خبر را از دست ندهید:

آلودگی هوا اصفهان را به تعطیلی می‌کشاند؟ / 3 شهر در وضعیت قرمز

ارسال نظر