زمان مطالعه: 2 دقیقه

جزئیات انفجار مرگبار در فردیس / ۳ نفر قربانی اولین حادثه چهارشنبه سوری شدند

انفجار حجم زیاد مواد محترقه که در خانه ای در فردیس کرج نگهداری می‌شد جان ۳ نفر را گرفت، موجب مصدومیت ۳ آتش نشان شد و خسارات سنگینی به بار آورد.
17 آذر 1402
شناسه : 101042
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/101042
198+
بالا
انفجار حجم زیاد مواد محترقه که در خانه ای در فردیس کرج نگهداری می‌شد جان ۳ نفر را گرفت، موجب مصدومیت ۳ آتش نشان شد و خسارات سنگینی به بار آورد.

حادثه 24 - انفجار حجم زیاد مواد محترقه که در خانه ای در فردیس کرج نگهداری می‌شد جان ۳ نفر را گرفت، موجب مصدومیت ۳ آتش نشان شد و خسارات سنگینی به بار آورد.

ساعت ۱۳:۲۰ دقیقه ظهر پنجشنبه انفجار مهیبی منطقه قریشی، واقع در فردیس کرج را لرزاند. حادثه در خانه ای ویلایی و دو طبقه اتفاق افتاده و قدرت آن به حدی بود که این خانه به ویرانه ای تبدیل شده و حتی بخش هایی از ساختمان‌های مجاور نیز تخریب شده بود.

دقایق کوتاهی از این حادثه می‌گذشت که آتش نشانان و تیم‌های امدادی خود را به محل حادثه رساندند. بررسی‌های اولیه نشان می‌داد که حادثه به دلیل انفجار حجم زیادی مواد محترقه اتفاق افتاده و هنگام وقوع حادثه دست کم ۳ نفر در آنجا حضور داشته اند. در این شرایط بود که عملیات آواربرداری با احتیاط زیادی آغاز شد. هیچ کس از سرنوشت افراد گرفتار شده در زیر آوار اطلاعی نداشت و معلوم نبود آنها در چه شرایطی به سر می‌برند. آتش نشانان بعد از ساعتی تلاش موفق شدند اولین نفر را از زیر آوار بیرون بکشند. او صاحب خانه بود که بر اثر انفجار مواد محترقه جانش را از دست داده بود.

حدود ۳ ساعت از آغاز عملیات می گذشت و آوار برداری همچنان ادامه داشت تا اینکه ناگهان انفجار دیگری رخ داد. این موضوع نشان می‌داد که همچنان مقدار زیادی مواد محترقه در محل حادثه وجود دارد که هر لحظه امکان دارد مثل بمب عمل کرده و حادثه دیگری را رقم بزند. در این انفجار یکی از آتش نشانان که مشغول آواربرداری بود مصدوم شد.

با وجود این حادثه عملیات باز هم ادامه پیدا کرد و آتش نشانان در ادامه پیکر بی‌جان ۲ نفر دیگر را از زیر آوار بیرون کشیدند تا شمار قربانیان این حادثه به ۳ نفر افزایش پیداکند. در این عملیات بر اثر زیرش آوار ۲ آتش نشان دیگر نیز از ناحیه پا و کمر مصدوم و به مرکز درمانی منتقل شدند تا این عملیات بعد از ۷ ساعت با ۳ کشته و ۳ مصدوم به پایان برسد.

حسین عاشوری، رئیس سازمان آتش نشانی فردیس با اعلام جزئیات این حادثه به حادثه 24 گفت:‌ شواهد به دست آمده نشان می‌دهد که حجم بسیار زیادی مواد محترقه در این خانه انبار شده بود که انفجار آن علت اصلی حادثه بود و بررسی های تحصصی در این باره همچنان ادامه دارد. به گفته وی ۲ نفر از آتش نشانان مصدوم از بیمارستان مرخص شده و سومین نفر همچنان بستری است.

ارسال نظر