زمان مطالعه: 1 دقیقه

معلمان جدید الاستخدام بخوانند

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: یکی از مسائل همیشگی آموزش کمبود بودجه بوده است که در این دوره با پیگیری‌های وزیر حل خواهد شد.
09 آذر 1402
شناسه : 100719
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/100719
72+
بالا
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: یکی از مسائل همیشگی آموزش کمبود بودجه بوده است که در این دوره با پیگیری‌های وزیر حل خواهد شد.

حادثه 24 - معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: یکی از مسائل همیشگی آموزش کمبود بودجه بوده است که در این دوره با پیگیری‌های وزیر حل خواهد شد.

محمدمهدی کاظمی در گردهمایی مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها و اعضای شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش در مشهد اظهارکرد: یکی از برنامه‌های دوره متوسطه وزارت آموزش و پرورش بازیابی شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی است که مورد مطالبه و اولویت ما در بدو ورود به معاونت بوده است و وزیر نیز تحقق این موضوع را پیگیر هستند.

وی با اشاره به اهمیت پایش رشته‌ای با رویکرد آمایش سرزمینی گفت: کیفیت بخشی و تقویت آموزشی علوم انسانی یکی دیگر از برنامه‌های ما در معاونت است، اگر می‌خواهیم به تولید علم در رشته انسانی بپردازیم باید دانش آموزان قوی جذب کنیم.

معاون آموزش متوسطه در ادامه سخنان خود بر توانمندسازی مدیران و معلمان اشاره کرد و گفت: طرح شهید کاظمی آشتیانی بهبود و ارتقای کیفیت مدیران و معلمان را به ارمغان می آورد.

کاظمی تصریح کرد: با قول‌ها و پیگیری‌های وزیر، منابع و اعتبارات کیفیت بخشی زین پس تخصیص می یابد و مسئله همیشگی حوزه آموزش که منابع و اعتبارات کافی نداشته حل می شود.

وی اذعان کرد: معلمانی که جدید استخدام شده‌اند نیاز به آموزش دارند و گروه‌های آموزشی باید تلاش کنند تا عملکرد این معلمان ارتقا یابد.

معاون آموزش متوسطه عدالت آموزشی را اولویت اول و اساسی آموزش و پرورش خواند و اظهار کرد: طرح پویش جوان علمی می‌تواند زمینه ارتقا کیفیت عملکرد هم معلم و هم دانش آموز باشد.

وی گفت: طرح شهید فخری زاده با محتوای ارتقا مهارت در بحث مهارت‌های دیجیتال در هفته گذشته در دستور کار قرار گرفته است که با همکاری وزارت ارتباطات اجرا می شود.

کاظمی با بیان اینکه در این طرح رویکرد آموزش دیجیتال و رویکرد برنامه نویسی و هوش مصنوعی به وقوع می پیوندد گفت: برای مهارت آموزی دانش آموزان متوسطه دوم نظری در طرح خاتم که قالب محتوای حاکم بر آن خانواده، آموزش، تلویزیون و مهارت است؛ از ظرفیت شبکه آموزش بهره گیری شد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پایان گفت: ستاد فنی و حرفه‌ای در سطح استان باید تشکیل داده شود. از طرح‌های مهم و مورد نظارت جدی موضوع مهارت است که پیگیری و با سازمان هایی که با زمینه اشتغال و مهارت رابطه دارند جلسه برگزار می شود.

آخرین اخبار اجتماعی را در صفحه اخبار اجتماعی حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر