زمان مطالعه: 2 دقیقه

آموزش هک و کسب درآمد در اردبیل/ هکر حرفه ای شناسایی شد

رئیس پلیس فتای استان اردبیل گفت: هکری که از طریق آموزش هک و نفوذ در استان اردبیل کسب درآمد می‌کرد شناسایی و دستگیر شد.
06 آذر 1402
شناسه : 100627
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/100627
150+
بالا
رئیس پلیس فتای استان اردبیل گفت: هکری که از طریق آموزش هک و نفوذ در استان اردبیل کسب درآمد می‌کرد شناسایی و دستگیر شد.

حادثه 24 -  رئیس پلیس فتای استان اردبیل گفت: هکری که از طریق آموزش هک و نفوذ در استان اردبیل کسب درآمد می‌کرد شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ علی قهرمان طالع رئیس پلیس فتای استان اردبیل گفت: برابر اخبار واصله و رصد‌های انجام شده در فضای مجازی، مبنی بر فعالیت مجرمانه کانال‌ها و گروه تلگرامی در زمینه آموزش هک و نفوذ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

او افزود: با بررسی‌های به عمل آمده و تکمیل تحقیقات همچنین عملیات فنی و پلیسی، کارشناسان پلیس فتا، ادمین کانال‌ها و گروه تلگرامی را شناسایی و پس از انجام هماهنگی قضایی، متهم طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به همراه تجهیزات رایانه‌ای به پلیس فتا استان منتقل شد.

به گفته او، پس از بازبینی تجهیزات متهم مشخص شد که وی با ایجاد سه کانال و یک گروه در شبکه اجتماعی تلگرام تعدادی افراد را جذب و اقدام به آموزش هک و نفوذ می‌کرده و برابر گردش حساب سه ماهه وی مبلغ ۵۳۱ میلیون و ۱۰۰ هزار ریال درآمد کسب کرده است.

سرهنگ قهرمان طالع اظهار کرد: متهم پس از مواجهه با مدارک و مستندات جمع‌آوری‌شده از سوی کارشناسان پلیس فتا به جرم خود اعتراف کرد و اعلام کرد از غیرقانونی بودن فعالیت خود اطلاع نداشته و از کرده خود پشیمان است، لذا در اجرای دستور مقام قضایی کانال‌ها و گروه تلگرامی وی مسدودسازی و حذف و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد. 

او تصریح کرد: انتشار یا در دسترس قراردادن محتویات آموزش دسترسی غیرمجاز، شنود غیرمجاز، جاسوسی رایانه‌ای، تخریب و اخلال در داده‌ها یا سیستم‌های رایانه‌ای و مخابراتی طبق ماده ۲۵ قانون جرائم رایانه‌ای جرم محسوب می‌شود و فرد خاطی به مجازات از ۹۱ روز تا یک سال زندان محکوم می‌شود. 

آخرین اخبار «حوادث اردبیل» را در صفحه حوادث اردبیل حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر