زمان مطالعه: 2 دقیقه

انفجار مرگبار تانکر سوخت در جایگاه سوخت اسدآباد

مسئول آتش نشانی شهرداری اسدآباد از وقوع حادثه انفجار یک دستگاه تانکر سوخت در جایگاه سوخت پاسارگاد این شهرستان خبر داد.
18 آبان 1402
شناسه : 100302
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/100302
214+
بالا
مسئول آتش نشانی شهرداری اسدآباد از وقوع حادثه انفجار یک دستگاه تانکر سوخت در جایگاه سوخت پاسارگاد این شهرستان خبر داد.

حادثه 24 - مسئول آتش نشانی شهرداری اسدآباد از وقوع حادثه انفجار یک دستگاه تانکر سوخت در جایگاه سوخت پاسارگاد این شهرستان خبر داد.

یاسر زیوری اظهار کرد: طی وقوع حادثه انفجار یک دستگاه تانکر سوخت در جایگاه سوخت پاسارگارد این شهرستان در ساعت ۱۸.۳۰ دقیقه بعد از ظهر امروز متاسفانه راننده این تانکر سوخت در دم فوت کرده و دو نفر نیز به علت سوختگی و درجه دو توسط نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل شدند.

 وی با بیان اینکه طی گزارش وقوع این حادثه بلافاصله دو دستگاه ماشین آتش نشانی با دو راننده به همراه سه آتش نشان و شش نفر نیرو به همراه مسئول آتش نشانی به محل وقوع حادثه اعزام شدند و در کمتر از ۱۰ دقیقه خود را به صحنه حادثه رساندند، افزود: متاسفانه در این حادثه بر اثر انفجار راننده دستگاه تانکر سوخت فوت و دو نفر از تعمیرکاران جوشکاری دچار سوختگی شده بودند.

زیوری در تشریح علت انفجار این تانکر سوخت با اشاره به اینکه این تانکر سوخت مربوط به ایلام خالی از سوخت بوده و بار نداشته است، گفت: علت انفجار در کارشناسی اولیه، گاز محبوس شده حاصله از تخلیه بار بوده که از قبل در تانکر سوخت باقی مانده و وجود این گاز در محفظه تانکر و جرقه های  جوشکاری و گرما  موجب این انفجار می‌شود چرا که راننده  در جایگاه سوخت نسبت به تعمیر تانکر اقدام می‌کند و زیر تانکر توسط تعمیرکاران در حال جوشکاری بوده است که این حادثه رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه این تانکر سوخت خالی بوده است و اگر دارای بار سوخت بود به طور قطع فاجعه بزرگی رخ می‌داد و احتمال انفجار جایگاه سوخت نیز وجود داشت، خاطرنشان کرد: علاوه بر آن این تانکر سوخت نزدیک پمپ های تخلیه جایگاه سوخت نبوده و این امر نیز از نقش موثری در عدم وقوع یک فاجعه بزرگ برخوردار بوده است.

آخرین اخبار «حوادث همدان» را در صفحه حوادث همدان حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

ارسال نظر