زمان مطالعه: 1 دقیقه

دختر 17 ساله صفحه اینستاگرام دوستتش را هک کرد

دختر نوجوان ۱۷ ساله‌ای که اقدام به هک صفحه اینستاگرام و جعل عنوان کرده بود توسط پلیس فتا شناسایی و به مرجع قضایی معرفی شد.
14 آبان 1402
شناسه : 100194
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/100194
140+
بالا
دختر نوجوان ۱۷ ساله‌ای که اقدام به هک صفحه اینستاگرام و جعل عنوان کرده بود توسط پلیس فتا شناسایی و به مرجع قضایی معرفی شد.

حادثه 24 - دختر نوجوان ۱۷ ساله‌ای که اقدام به هک صفحه اینستاگرام و جعل عنوان کرده بود توسط پلیس فتا شناسایی و به مرجع قضایی معرفی شد.

به نقل از معاونت اجتماعی پلیس فارس، فرشید زینلی امروز، ۱۴ آبان در تشریح این خبر گفت: در پی ارجاع پرونده‌ای قضایی مبنی بر هک یکی از شبکه‌های اجتماعی یک شهروند، ردیابی و شناسایی عامل دسترسی غیرمجاز، در دستور کار ماموران پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.

 وی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتای این شهرستان با انجام اقدامات فنی و پلیسی ضمن بازگردانی صفحه شاکی، متهم مورد نظر که دوست و همکلاس شاکی بود، شناسایی و با هماهنگی قضایی به این پلیس احضارشد.

فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت تصریح کرد: این متهم که دختری ۱۷ساله بود در مواجهه با مدارک و مستندات موجود بیان کرد: با استفاده از برخی برنامه‌های رایانه‌ای، به‌ تمامی تصاویر و اطلاعات قربانی دسترسی و با انجام تغییرات، دسترسی ادمین اصلی و صاحب صفحه  را به طور کامل قطع کرده است.

زینلی از تحویل متهم به دادسرا خبر داد و گفت: مجرمان سایبری که فضای مجازی را بستر مناسبی برای دستیابی به اهداف خود قرار می‌دهند، آگاه باشند کارشناسان پلیس فتا ردپای آنان را در فضای مجازی شناسایی و با اینگونه جرائم برخورد خواهند کرد.

آخرین اخبار «حوادث فارس» را در صفحه حوادث فارس و حوادث شیراز حادثه 24 بخوانید.

صفحه اینستاگرام حادثه 24 را در اینجا دنبال کنید.

 

کلمات کلیدی:
ارسال نظر