زمان مطالعه: 1 دقیقه

مرگ یک خبرنگار در انفجار بمب

پلیس پاکستان بامداد دوشنبه اعلام کرد که یک خبرنگار محلی در جریان انفجار یک بمب کنار جاده‌ای در ایالت بلوچستان کشته شده است.
19 مهر 1400
شناسه : 80102
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/80102
112+
بالا
پلیس پاکستان بامداد دوشنبه اعلام کرد که یک خبرنگار محلی در جریان انفجار یک بمب کنار جاده‌ای در ایالت بلوچستان کشته شده است.

حادثه 24 - پلیس پاکستان بامداد دوشنبه اعلام کرد که یک خبرنگار محلی در جریان انفجار یک بمب کنار جاده‌ای در ایالت بلوچستان کشته شده است.

به گفته پلیس محلی شاهد ظاهری ۳۵ ساله در زمان انفجار در خودروی شخصی خود حضور داشت. ساعاتی پس از حمله جبهه آزادیبخش بلوچستان مسئولیت قتل این خبرنگار را بر عهده گرفت. آقای ظاهری برای تلویزیون محلی «مترو۱ نیوز» کار می‌کرد.

شفیق منقال، مامور این پرونده می‌گوید به احتمال زیاد قربانی هدف حمله مهاجمان بوده است اما تحقیقات پلیس برای کشف انگیزه این جرم ادامه دارد.

جبهه آزادیبخش بلوچستان در سال‌های گذشته هم علاوه بر قتل ماموران پلیس و ارتش، خبرنگاران دیگری را هم کشته بود.

پاکستان یکی از کشورهای به شدت ناامن برای کارکنان رسانه‌ها به شمار می‌رود. در سال ۲۰۲۰ و براساس گزارش شاخص جهانی بی‌کیفری، پاکستان در زمینه حمایت از خبرنگاران نهمین کشوری است که در آن اصحاب رسانه مرتب کشته می‌شوند و قاتلان آن‌ها آزادند. در حال حاضر ۱۵ پرونده قتل خبرنگاران، بدون پیدا شدن قاتلان در پاکستان باز است.

ارسال نظر