زمان مطالعه: 5 دقیقه

خواستگاری فریبکارانه برای اجرای نقشه شوم

خواستگار قلابی پس از آشنایی با طعمه اش در کانال همدم یابی، با همدستی یکی از دوستانش نقشه اخاذی از این دختر را اجرا کرد.
17 بهمن 1397
شناسه : 11930
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/11930
5560+
بالا
خواستگار قلابی پس از آشنایی با طعمه اش در کانال همدم یابی، با همدستی یکی از دوستانش نقشه اخاذی از این دختر را اجرا کرد.

سرهنگ تورج کاظمی، رییس پلیس فتا تهران با اعلام این خبر گفت: چندی پیش دختر جوانی با حضور در اداره پلیس فتا تهران از مزاحمت و تهدید‌های خواستگار کینه‌جو خبر داد.

وی افزود: دختر جوان ادعا کرد در شبکه اجتماعی تلگرام و در یکی از کانال‌های همدم یاب با پسر ۲۹ ساله‌ای به نام رسول آشنا شدم و پس از مدتی گفتگو در شبکه تلگرامی و آشنا شدن بیشتر قرار به ملاقات حضوری در یک رستوران گذاشتیم. پس از اولین دیدار چند بار دیگر هم برای شناختن بیشتر همدیگر در محل‌های تفریحی و دیدنی رفتیم و پس از مدتی وقتی شرایط پسر جوان را بررسی کردم با توجه به اینکه تفاهم زیادی در مسائل با هم نداشتیم جواب منفی به او دادم.

رییس پلیس فتا تهران گفت: ماموران در ادامه پی‌بردند که پسر جوان وقتی در برابر جواب منفی قرار می‌گیرد عکس‌های دختر جوان که در رستوران و کافی‌شاپ و محل‌های دیدنی با هم بودند را برای دختر جوان ارسال می‌کند و با تهدیدهایش شروع به ادامه دوستی و درخواست رابطه شوم و پول می‌کند.

سرهنگ تورج کاظمی ادامه داد: خواستگار کینه‌جو در ادامه با تهدیدهایش ادعا می‌کند اگر دختر ۲۶ ساله درخواستش را اجرا نکند اقدام به انتشار تصاویر وی در شبکه‌های مجازی می‌کند.

رییس پلیس فتا تهران گفت: بدین ترتیب ماموران با توجه به اطلاعات و مدارک پلیسی خیلی زود اقدامات فنی را آغاز کردند و موفق به دستگیری خواستگار کینه‌جو شدند که در این مرحله پسر جوان ادعا کرد به خاطر خصومت و اینکه پس از یک مدت دوستی، دختر جوان جواب منفی به خواستگاری‌اش داده تصمیم به انتقامگیری گرفته است.

وی افزود: تیم پلیسی در ادامه همدست خواستگار کینه‌جو را که به صورت پنهانی اقدام به عکس‌برداری و فیلم‌برداری از دختر جوان و پسر خواستگار کرده بود را دستگیر کردند و متهمان و دختر جوان برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضایی در دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای قرار گرفتند.

توصیه پلیسی

سرهنگ کاظمی در توصیه پلیسی گفت: بستر‌های موجود در فضای مجازی (کانال‌ها و گروه ها) و شبکه‌های اجتماعیمکانی قابل اعتماد برای همسرگزینی و همدم یابی نیست. خانواده در جامعه ایرانی جایگاه اساسی دارد و برای تحکیم آن باید تلاش کرد.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که کانون خانواده را پیش از تشکیل تهدید می‌کند اشتباه در انتخاب همسر در فضای مجازی است وچون هویت افراد در این فضا پنهان است افراد شیاد و مجرم برای اغفال قربانیان خود با ترفند‌های گوناگون نسبت به جلب اعتماد آن‌ها زیرکانه عمل می‌کنند، لذا ازدواج صحیح بایستی برطبق سنت وموازین دین مبین اسلام و نظارت ومشورت با والدین صورت پذیرد.

ارسال نظر