زمان مطالعه: 4 دقیقه

5 شرور دختر دانش‌آموز را تهدید به اسیدپاشی کردند

سه نفر از عاملان اصلی تهدید و مزاحمت دختر دانش‌آموز در مشهد از سوی پلیس بازداشت شدند.
16 دی 1397
شناسه : 11549
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/11549
14511+
بالا
سه نفر از عاملان اصلی تهدید و مزاحمت دختر دانش‌آموز در مشهد از سوی پلیس بازداشت شدند.

محمدکاظم تقوی فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی درباره این پرونده گفت: در پی اعلام شکایت والدین یک دختر 15 ساله مبنی بر ایجاد مزاحمت و تهدید فرزندشان توسط چند شرور خیابانی، دستورات لازم به فرماندهی انتظامی مشهد با توجه به اهمیت موضوع برای شناسایی و دستگیری متهمان پرونده صادر شد.

وی افزود: در این رابطه عملیات ضربتی در دستور کار پلیس قرار گرفت و ماموران کلانتری مصلی با تحقیقات گسترده به سرنخ‌هایی دست یافتند که منجر به شناساسیی و دستگیری متهمان پرونده شد.

تقوی ادامه داد: مأموران کلانتری مصلی پس از کنترل و مراقبت‌های پوششی، سه نفر از متهمان پرونده که با خودروی پژو 206 اقدام به ایجاد مزاحمت و تهدید به آدم‌ربایی و تهدید به اسیدپاشی دختر نوجوان کرده بودند را با دستورات دادسرای ناحیه هفت مشهد در تعقیب‌ و گریز پلیسی و تیراندازی هوایی دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان افزود: دو گرداننده این باند مزاحمت‌های خیابانی نیز با خودروی سواری پراید از صحنه متواری شدند که جست‌وجوی پلیسی برای دستگیری آنها آنان ادامه دارد. متهمان این پرونده به مراجع قضایی معرفی و با برخورد قاطع و قانونی روبه‌رو خواهند شد. متأسفانه پنهان‌کاری دختر نوجوان در گزارش ماجرای مزاحمت‌های تکراری چند شرور خیابانی به پدر و مادرش و حتی اعلام این موضوع به مسئولان مدرسه سبب شده شدت آسیب و احساس نگرانی و خطر در او افزایش یابد.

وی بیان کرد: دختر نوجوان در تحقیقات کارشناسان مشاوره پلیس بیان داشته برای حل مشکل خود در برابر مزاحمت‌های تکراری این چند جوان، راهی به نظرش نمی‌رسیده و حتی یک بار فکر خودکشی نیز به سرش زد که منصرف شده است.

تقوی با توصیه به خانواده‌ها مبنی بر اینکه ضمن برقراری روابط صمیمانه و سرشار از اعتماد متقابل در کانون خانواده گفت: پدران و مادران در مورد رفتارهای پرخطر، مهارت‌های مهمی چون دوست‌یابی و همچنین نحوه مواجهه و برخورد صحیح با افراد غریبه و مزاحمان چه در خیابان‌ها و معابر و چه در فضای مجازی آگاهی‌های لازم را به فرزندان خود ارائه دهند تا از بروز چنین مشکلات و آسیب‌هایی پیشگیری شود.

کلمات کلیدی:
ارسال نظر