زمان مطالعه: 9 دقیقه

دزد خانه ها به 10 کودک و 2 زن تجاوز کرد

مرد متجاوزی که پس از ورود به خانه‌ها زنان و دختران را هدف تجاوز قرار می‌داد و سپس دست به سرقت می‌زد، در منطقه جوادیه تهران دستگیر شد.
14 دی 1397
شناسه : 11508
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/11508
15812+
بالا
مرد متجاوزی که پس از ورود به خانه‌ها زنان و دختران را هدف تجاوز قرار می‌داد و سپس دست به سرقت می‌زد، در منطقه جوادیه تهران دستگیر شد.

هفتم دی ماه سال جاری پرونده‌ای از کلانتری 130 نازی آباد در اختیار اداره 16 پلیس آگاهی تهران قرار گرفت که در آن شاکی در شکایت خود عنوان کرده بود، سارقی با استفاده از عدم حضور وی و همسرش در خانه در حالیکه دختر هشت ساله آنها به تنهایی در خانه حضور داشته، وارد خانه شده و علاوه بر سرقت بیش از 20 میلیون پول و طلاجات داخل خانه، دختر آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده و نهایتا با بستن دست و پای دختر 8 ساله و قرار دادن وی در داخل یکی از اتاق‌ها از محل متواری شده است.

دختر 8 ساله در اداره شانزدهم پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: داخل خانه در حال تماشای تلویزیون بودم که چندین بار زنگ خانه به صدا در آمد تا اینکه جواب آیفون را دادم؛ مردی از من سئوال کرد که آیا پدرت در خانه است یا نه؟ که من جواب دادم: " پدرم خانه نیست" مرد جوان مجددا از من سئوال کرد که آیا مادرت در خانه است یا نه؟ که مجددا پاسخ دادم: " مادرم به همراه پدرم بیرون رفته است". پس از چند دقیقه مجددا زنگ خانه به صدا در آمد و زمانیکه جواب آیفون خانه را دادم، همان آقا این بار عنوان کرد که او یکی از دوستان پدرم است که مقداری پول برای پدرم آورده و به این بهانه از من خواست تا در آپارتمان را باز کنم تا او پول را داخل آسانسور بگذارد و من نیز پول را از داخل آسانسور بردارم. با اطمینان به صحبت‌های این شخص من در آپارتمان را باز کردم و منتظر ماندم تا آسانسور بالا بیاید و من پول داخل آسانسور را بردارم که پس از رسیدن آسانسور به طبقه پنجم ناگهان مردی از آسانسور خارج شد که یک چاقو در دست داشت.

این مرد با تهدید چاقو مرا مجبور به سکوت کرده و به داخل خانه برد سپس مرا مورد آزار و اذیت قرار داد و پس از آن دست مرا با طناب بست و داخل یکی از اتاق ها گذاشت و زمانیکه پدر و مادرم وارد خانه شدند، مرا با دست و پای بسته شده در داخل اتاق پیدا کردند.

همزمان با آغاز رسیدگی به این پرونده، پرونده‌های مشابه دیگری در مناطق مختلف خانی آباد، نازی آباد، منیریه، فلاح و مولوی مطرح و به اداره 16 پلیس آگاهی تهران ارجاع شد که در تمامی آنها شخصی به شیوه ای یکسان و با اطمینان از غیبت پدر و مادر داخل خانه، ضمن معرفی خود به عنوان دوست خانوادگی اعتماد کودکان 5 تا 13 ساله را جلب و در ادامه علاوه بر سرقت طلا و پول از خانه‌ها، کودکان را نیز مورد آزار و اذیت قرار داده و در تمامی سرقت‌های منجر به آزار و اذیت و در زمان ترک محل سرقت‌ها، دست وپای کودکان را بسته و از خانه شکات متواری شده است.

 در ادامه 2 پرونده سرقت منزل منجر به آزار و اذیت دیگر نیز به اداره 16 ارجاع شد که در هر دو پرونده، سارق دقیقا به همان شیوه و شگرد پرونده‌های گذشته یعنی معرفی خود به عنوان دوست صاحب خانه و به بهانه پرداخت بدهی خود اعتماد افراد داخل خانه را جلب کرده اما این بار دو خانم 25 و 30 ساله را مورد آزار و اذیت قرار داده بود و به همان شیوه از محل متواری شده بود.

 با توجه به حساسیت پرونده، اقدامات ویژه پلیسی برای شناسایی و دستگیری این مرد در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت تا نهایتا با بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته متعلق به محدوده چندین محل سرقت، چند تصویر از متهم پرونده در اختیار کارآگاهان اداره شانزدهم قرار گرفت.

  با بهره‌گیری از تصاویر به دست آمده از دوربین‌های مداربسته، انجام چهره نگاری، بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار و دیگر اقدامات پلیسی سرانجام یکی از مجرمین سابقه دار به نام عارف 32 ساله شناسایی و تصویر وی از سوی تمامی شکات مورد شناسایی قرار گرفت.

در بررسی سوابق عارف مشخص شد که وی از سال 1380 تاکنون، بیش از 15 بار به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت، مزاحمت نوامیس، شرب خمر، اخلال در نظم و آسایش عمومی، تهدید و فحاشی ، آزار و اذیت، نگهداری و مصرف شیشه، تخریب اماکن عمومی، ایراد ضرب و جرح با چاقو دستگیر و روانه زندان شده و آخرین بار در اوایل سال جاری از زندان آزاد شده است. همچنین بررسی سوابق دیگر اعضای خانواده عارف مشخص شد که پدر عارف در حدود 30 سال پیش در حین ارتکاب سرقت و تلاش برای فرار از دست ماموران پلیس مورد هدف گلوله قرار گرفته و به هلاکت رسیده و در حال حاضر عارف پس از آزادی از زندان اعتیاد شدیدی به مصرف شیشه پیدا کرده است.

 با شناسایی دقیق مخفیگاه عارف در منطقه جوادیه راه آهن، وی ساعت 10 شامگاه چهارشنبه 12 دی ماه سال جاری دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش مقادیر قابل توجهی از طلاجات مسروقه به همراه سلاح سرد مورد استفاده در سرقت ها کشف شد.

سردار لطفی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام خبر دستگیری این متهم گفت: متهم در همان تحقیقات نخست و با توجه به شواهد و قرائن ارایه شده از سوی کارآگاهان اداره 16 چاره ای جز اعتراف به آزار و اذیت 10 کودک و نوجوان 5 الی 13 ساله و همچنین آزار و اذیت 2 زن جوان و سرقت از خانه ها نداشت. بنابراین با هماهنگی قاضی شهریاری سرپرست دادسرای ناحیه 27 تهران و با قرار قانونی برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی قرار گرفته است.

کلمات کلیدی:
دیدگاه ها
  • قفل ضد دیلم
    15 دی 1397
    تولید کننده یکی از معروفترین قفلهای الکترونیکی در آمریکا در جواب سوال " آیا این قفل مطمن است؟" گفته: قفل ما در مقابل هر سارقی که پیچ گوشتی نداشته باشه بسیار مطمئن عمل می‌کنه؟؟!!!! پس اگر به هر دلیل تا کنون قفل ضد دیلم که تمام روشهای ورود سارقین از طریق درب را غیر ممکن میکنه نصب نکرده اید، فقط باید آرزو کنید که سارقین وقتی وارد شوند که کسی در منزل نباشد یا وقتی سارقین در حال گشت و گذار در منزل شما هستند، هیچیک از اعضا خانواده وارد منزل نشوند که ... در پایان، فراموش نکنید که حتما از فروشندگان قفل، درب، حفاظ، آلارم، دوربین و حتی گاوصندوق، ضمانت پرداخت خسارت در صورت وقوع سرقت بخواهید تا اطمینان پیدا کنید که واقعا ضد سرقت هستند.

    پاسخ

پاسخ به :
= 5-4
ارسال نظر