زمان مطالعه: 6 دقیقه

رد مشروبات مسموم بندرعباس در ناصرخسرو

تحقیقات پلیس نشان می دهد مواداولیه تولید مشروبات دست‌ساز که الکل صنعتی است از خیابان ناصرخسروی تهران و از طریق باربری به بندرعباس فرستاده می‌شد.
26 شهریور 1397
شناسه : 1009
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
https://hadese24.ir/news/1009
12142+
بالا
تجسس‌های مأموران نشان می‌داد فردی که محموله‌های الکل را از طریق باربری به بندرعباس می‌فرستد در محدوده خیابان ناصرخسرو تهران فعالیت می‌کند.
تحقیقات پلیس  نشان می دهد مواداولیه تولید مشروبات دست‌ساز که الکل صنعتی است از خیابان ناصرخسروی تهران و از طریق باربری به بندرعباس فرستاده می‌شد.

تازه‌ترین یافته‌ها در پرونده مصرف مشروبات الکلی مسموم در بندرعباس که تاکنون جان 24نفر را گرفته است، نشان می‌دهد 2داروفروش در خیابان ناصرخسروی تهران الکل صنعتی را به‌جای الکل طبی برای توزیع‌کنندگان مشروبات دست‌ساز در بندرعباس ارسال می‌کردند.

یک‌ماه از گشوده شدن پرونده مسمومیت ده‌ها نفر در بندرعباس به‌دلیل مصرف مشروبات الکلی مسموم می‌گذرد و رسیدگی به این پرونده با دستگیری 2نفر در تهران وارد مرحله تازه‌ای شده است. شواهد به‌دست‌آمده نشان می‌دهد تاکنون 24نفر جان خود را از دست داده و حدود 300نفر مسموم شده‌اند که همگی مشروبات الکلی را از طریق زن و شوهری جوان تهیه کرده‌اند.

این زن و شوهر که سابقه زیادی در زمینه تهیه و توزیع مشروبات الکلی دارند الکل صنعتی را با آب محلول کرده و در کیسه‌های نایلونی به مشتریان‌شان می‌فروختند و در بازرسی از خانه‌شان تعداد زیادی گالن‌های مشروبات دست‌ساز کشف شد. اما ادامه تحقیقات نشان می‌داد که در پشت پرده فعالیت این زوج جوان فردی سابقه‌دار قرار دارد که با وجود اینکه از مدتی قبل دستگیر و زندانی شده اما همچنان با تماس‌های تلفنی شبکه تهیه و توزیع مشروبات الکلی دست‌ساز را هدایت می‌کند. علاوه بر این معلوم شد 4نفر دیگر از اعضای این باند نیز مسئولیت توزیع مشروبات الکلی در روستاهای اطراف را بر عهده دارند. اما این همه ماجرا نبود، چراکه تجسس‌های مأموران نشان داد مواداولیه تولید مشروبات دست‌ساز که الکل است از تهران به بندرعباس فرستاده می‌شود. در چنین شرایطی بود که گروهی از مأموران با اخذ نیابت قضایی راهی پایتخت شدند.

تجسس‌های این تیم از مأموران نشان می‌داد فردی که محموله‌های الکل را از طریق باربری به بندرعباس می‌فرستد در محدوده خیابان ناصرخسرو تهران فعالیت می‌کند. به این ترتیب او در عملیاتی غافلگیرکننده دستگیر شد. این متهم مدعی بود محموله الکل را از فرد دیگری که او نیز در ناصرخسرو است تهیه می‌کند و همین اظهارات موجب دستگیری متهم دیگری شد.

با انتقال تازه‌ترین متهمان پرونده به بندرعباس، آنها تحت بازجویی‌های فنی قرار گرفتند تا ابعاد تازه‌تری از این پرونده برملا شود. متهمان در بازجویی‌های اولیه مدعی شدند که نمی‌دانستند مشتری‌شان در بندرعباس الکل‌ها را برای تولید مشروبات الکلی خریده است. یکی از آنها گفت: «آنها می‌گفتند الکل را برای کارهای صنعتی و ضدعفونی‌کردن نیاز دارند و ما هم که از نوع مصرف‌شان بی‌خبر بودیم چندین مرتبه برایشان الکل فرستادیم.»

اظهارات متهمان اما قانع‌کننده نبود و به‌نظر می‌رسید تلاش می‌کنند تا واقعیت را کتمان کنند. به همین دلیل تحقیقات از آنان ادامه یافت تا اینکه این بار در اظهاراتی جدید مدعی شدند از مصرف الکل به‌عنوان نوشیدنی اطلاع داشته‌اند. یکی از متهمان در اعترافاتش گفت: «بعد از نوسانات ارزی و وضعیت اقتصادی اتانول که مصرف دارویی دارد در بازار کم شد و وقتی از بندرعباس با من تماس گرفتند گفتم که اتانول ندارم و فقط متانول که مصرف صنعتی دارد و خوردنش کشنده است دارم. اما آنها گفتند فرقی ندارد و فقط برایشان مهم این است که الکل باشد. من هم مقدار زیادی متانول برایشان فرستادم تا اینکه بعد از مدتی خبردار شدم افراد زیادی در بندرعباس به‌دلیل مصرف مشروبات الکلی مسموم جان خود را از دست داده‌اند.»

براساس این گزارش هم‌اکنون متهمان به اتهام تسبیب در 24فقره قتل عمدی در بازداشت به‌سر می‌برند و تحقیقات برای روشن شدن زوایای دیگری از این پرونده همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر