زمان مطالعه: 3 دقیقه

کشف 2تن مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از کشف ۲ تن و ۳۲۰ کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک در منطقه مرزی روتک سراوان خبر داد.
24 خرداد 1399
شناسه : 33100
منبع:
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام گوگل پلاس
لینک
http://hadese24.ir/news/33100
85+
بالا
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از کشف ۲ تن و ۳۲۰ کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک در منطقه مرزی روتک سراوان خبر داد.

حادثه24- فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از کشف ۲ تن و ۳۲۰ کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک در منطقه مرزی روتک سراوان خبر داد.

 سردار محمد ملاشاهی روز شنبه در این‌باره اظهارداشت: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی، مرزبانان سیستان و بلوچستان از فعالیت یک باند بزرگ قاچاق مواد مخدر در منطقه مرزی «روتک» مطلع و با اجرای عملیاتی برنامه‌ریزی شده و هدفمند، موفق شدند بیش‌از ۲ تن مواد مخدر را کشف کنند.

وی افزود: بعد از چندین شبانه روز کار اطلاعاتی و شناسایی محل تردد احتمالی قاچاقچیان، دلاورمردان هنگ مرزی سراوان با هدایت عملیاتی و پشتیبانی اطلاعاتی مرزبانی استان، نسبت به کنترل و انسداد مسیرهای تردد قاچاقچیان اقدام و با انجام عملیاتی هدفمند و سریع، موفق به زمین‌گیر کردن قاچاقچیان شدند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: قاچاقچیان که گرفتار محاصره مرزداران شده بودند اقدام به تیراندازی به سمت ماموران کردند که با توجه به موضع گیری و اتخاذ تاکتیک عملیاتی مناسب و حجم سنگین آتش مرزبانان، قاچاقچیان با به جاگذاشتن محموله موادمخدر به سمت خاک کشور مقابل متواری شدند. 

وی ادامه داد: مرزبانان در پاکسازی محل درگیری موفق شدند ضمن توقیف یک دستگاه خودروی تویوتا و مقادیری سلاح و مهمات، ۲ تن و ۳۲۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک را کشف کنند.

سردار ملاشاهی ضمن تقدیر از زحمات و تلاش مرزداران سیستان و بلوچستان بیان کرد: مرزهای ایران اسلامی با حضور شبانه‌روزی مرزداران و با همکاری سایر نهادهای اطلاعاتی و امنیتی و با حمایت‌های همیشگی مرزنشینان غیور برای زندگی و هرگونه فعالیت اقتصادی، اجتماعی و صنعتی در امنیت کامل بوده اما برای  قاچاقچیان و متجاوزان از هر زمان دیگر ناامن‌تر است و با اقدامات غیرقانونی در مناطق مرزی به شدت مقابله و برخورد می‌شود.

سراوان از توابع استان سیستان و بلوچستان در ۳۴۳ کیلومتری جنوب شرق زاهدان مرکز این استان و در همسایگی کشور پاکستان واقع شده است. 

ارسال نظر